DAÜ Mezunu Posta Gazetesi Editörü Murat Gülderen DAÜ’de Seminer Verdi

0
1300

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu, Posta Gazetesi teknoloji haberleri editörü Murat Gülderen DAÜ’de seminer verdi. 11. Uluslararası Kariyer Günleri kapsamında DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik (YMGA) Bölümü tarafından gerçekleştirilen seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Medyada Uzmanlaşmanın Önemine Değinildi

Murat Gülderen / Posta Gazetesi Teknoloji Haberleri Editörü

“Medyada Dijitalleşme Geleneksel Medyayı Ortadan Kaldırır Mı?” konulu seminerde bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Murat Gülderen, ana akım medyanın varlığını dijital platformda da sürdürdüğüne dikkat çekti. Gülderen, öğrencilerin haber üretimi noktasında özel alanlarda uzmanlaşmalarının önemine değinerek, DAÜ Gündem Gazetesi’nin bu kapsamda kendilerini geliştirebilmeleri için büyük bir fırsat olduğuna değindi. Öğrencilik yıllarında kendisinin de DAÜ Gündem Gazetesi’nden çok şeyler öğrendiğini ifade eden Gülderen, seminer davetinden ötürü YMGA Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Ersoy’a da teşekkürlerini iletti.

“Dijital çağa uyum sağlamalıyız”

Prof. Dr. Metin Ersoy ise Gülderen’i mezunu olduğu fakültede ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, öğrencilere sunduğu katkıdan dolayı memnuniyet duyduklarını belirtti. Günümüzde yeni medyanın daha aktif olduğunu ancak güven sorunu yaşadığını da vurgulayan Prof. Dr. Ersoy, Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü olarak tüm çabalarının yetiştirdikleri öğrencilerle yenilikleri yakalamak ve dijital çağa uyum sağlamak olduğunu belirtti.

Seminer sonrasında Prof. Dr. Metin Ersoy ve Prof. Dr. Hanife Aliefendioğlu tarafından Murat Gülderen’e plaket takdim edildi.