YMGA Bölümü Öğrencileri Başarı Sertifikalarıyla Onurlandırıldı

0
1159

DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü (YMGA) öğrencileri, şeref – yüksek şeref sertifika töreniyle onurlandırıldı. Katılımın yoğun olduğu törende 2021 – 2022 akademik yılı Bahar dönemi ve 2022-2023 akademik yılı Güz döneminde başarılı olan öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Stüdyo Olanaklarımızla Yenileniyoruz

 

YMGA Bölüm Bşk. Prof. Dr. Metin Ersoy

Törenin açılış konuşmasını yapan YMGA Bölüm Bşk. Prof. Dr. Metin Ersoy, öğrencileri başarılarından ötürü kutlayarak, Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü olarak gelişen teknolojilerle eğitim müfredatında yapılan yeniliklere değindi. Prof. Dr. Ersoy, DAÜ Gündem Gazetesi’yle birlikte uygulamalı olarak pekiştirilen, Web TV, Podcast ve Webcast alanlarında öğrencilerin üretimlerinden memnuniyet duyduğunu ifade etti. Ersoy, “gelişen teknolojiler, yeni medya içerisinde farklı hikaye anlatım olanakları sunmaktadır. Gazeteciliğin temel prensiplerinin üzerine inşa edilen bu inovatif gelişmelerin takipçisi olarak, kendimizi öğrencilerimizle birlikte sürekli güncelliyoruz. Eğitim kalitemizi Podcast, Webcast gibi stüdyo olanaklarımızla ve saha pratiklerimizle sürekli gelişime açık tutuyoruz” şeklinde konuştu.

Melisa Santürk / YMGA 3. Sınıf Öğr.

Tören hakkında görüşlerini paylaşan YMGA 3. sınıf öğrencisi Melisa Santürk, almış oldukları eğitimle profesyonel bir yaklaşımla donanımlarını artırma fırsatı bulmaktan memnuniyet duyduklarını iletti. YMGA 1. sınıf öğrencisi Yiğit Koylan ise, bu tören vesilesiyle başarılarının takdir edilmesinden mutluluk duyduğunu ifade ederek, kendilerini onurlandıran akademisyenlere teşekkürlerini iletti. Koylan ayrıca, teorinin yanı sıra uygulamalı alanlarda henüz öğrenciyken üretimde bulunmanın kendileri için oldukça faydalı olduğuna dikkat çekti.