DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü KKTC Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Eğitim Danışmanı Zafer Bekiroğulları’nı Ağırladı

0
839

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mezunlarla İletişim ve Kariyer Araştırma Müdürlüğü (DAÜ-MİKA) tarafından fakülte ve yüksekokullarla iş birliği içerisinde her yıl organize edilen Uluslararası Kariyer Günleri bu yıl 11.si ile devam ediyor. Kariyer günleri kapsamında İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü tarafından Medyanın Uyuşturucu Bağımlılığı Üzerindeki Etkisi isimli seminer gerçekleştirildi. Seminer Psikolog Doktor Zafer Bekiroğulları tarafından 25 Mayıs 2023 tarihinde İletişim Fakültesi Mor Salon’da gerçekleşti.

Etkinliğe, öğrenciler ve öğretim üyelerinin yanı sıra KKTC Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Teyfide Tecel Hatipoğlu ve komisyon üyeleri de katıldı. KKTC Uyuşturucuyla Mücadele Komisyonu Eğitim Danışmanı ve Klinik Sorumlusu olarak görev yapan Bekiroğulları, seminerde uyuşturucu ile ilgili medyaya yansıyan haberlerin ve haberlerde kullanılan fotoğrafların okuyucuyu nasıl etkilediğinden bahsetti. Bunun yanında yapılan ilaç reklamlarının ve günümüz dijital kanallarında yayınlanan dizi, film gibi içeriklerin izleyicilere uyuşturucu kullanımı hakkında çok fazla bilgi verdiğini aktardı.

Gerçekleştirmiş olduğu seminerde, vermiş olduğu bilgilerin yanı sıra eğlenceli dakikalar da yaşatan Bekiroğulları, seminer sonunda öğrencilerden ve öğretim üyelerinden gelen soruları yanıtlayarak konuşmasını bitirdi.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Anıl Kemal Kaya, kıymetli bilgi ve tecrübelerini öğrenciler ile paylaştığı için Zafer Bekiroğulları’na teşekkür ederek, plaketini taktim etti. Toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlik sonlandırıldı.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.