DAÜ’de “Cup of Nation Basketball” turnuvası devam ediyor

0
6684

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Spor İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen ve 28 Kasım 2016 Pazartesi günü, Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda başlayan “Cup of Nation Basketball” turnuvası heyecanlı maçlara sahne olmaya devam ediyor.

8 Aralık 2016 tarihine kadar DAÜ Lala Mustafa Paşa Spor Sarayı’nda devam edecek olan turnuvada bu yıl 13 erkek ve 8 kadın takımı mücadele ediyor. Dostluk ve arkadaşlığın da geliştirilmesi amaçlanan söz konusu turnuvada erkekler dört ayrı grupta, kadınlar ise iki ayrı grupta maç yapıyorlar. Erkekler A grubunda Suriye, KKTC, Lübnan ve Türkiye, Erkekler B grubunda Ruanda, Filistin ve Ürdün, Erkekler C grubunda Zimbabve, Kamerun ve Mısır ve Erkekler D grubunda İran, Nijerya ve Srilanka yer alıyor. A grubu kadınlarda Filistin, Zimbabve, Rusya ve KKTC, B grubunda ise Türkiye, Suriye, İran ve Nijerya mücadele ediyor.

Turnuvada 5 Aralık 2016 Pazartesi günü, erkeklerde Lübnan – Zimbabve, Filistin – İran, Kamerun – KKTC ve Nijerya – Ruanda arasında çeyrek final karşılaşmaları oynanacak. Kadınlarda ise 7 Aralık 2016 Çarşamba günü, KKTC – Nijerya ve Türkiye – Filistin takımları yarı final maçları yer alacak.

1 Aralık 2016 tarihinde oynanan maçlarda alınan sonuçlar ise şöyle
Ürdün – Ruanda: 17 – 19 (erkek)
Suriye – Lübnan: 16 – 43 (erkek)
Türkiye – KKTC: 12 – 15 (erkek)
Türkiye – İran: 17 – 13 (kadın)
Nijerya – Suriye: 20 – 0 (kadın)