Başbakan Erhürman Yarın İstifasını Sunuyor

0
6467
Fotoğraf: Başbakanlık facebook sayfası

Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın İstifası ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın Halkın Partisi (HP) Olarak Hükümetten Çekildiklerini Açıklaması Üzerine, Başbakan Tufan Erhürman Yarın İstifasını Sunacağını Duyurdu

Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın İstifası ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın HP olarak Hükümetten Çekildiklerini Açıklaması Üzerine Başbakan Tufan Erhürman, yarın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya istifasını sunacağını belirtti.

Başbakan Erhürman’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ise şöyle:

“Az önce yapılan açıklamaların hemen ardından Sayın Cumhurbaşkanı ile görüştüm. Ülkemizin bir an önce yönetsel istikrara kavuşmaya ihtiyaç duyduğu bu dönemde yeni hükümetin kurulmasına ilişkin çalışmaların gecikmeden başlamasının sağlanması amacıyla yarın sabah saat 10:00’da istifamı Sayın Cumhurbaşkanı’na sunacağım. Görev süremiz içerisinde birlikte çalıştığım bakan arkadaşlarıma, kıymetli bürokratlarımıza, milletvekillerimize, destek veren, katkı koyan, eleştiri yapan herkese teşekkür ederim. Halkımıza sevgi ve saygılarımı sunar, yeni dönemin ülkemiz için hayırlı olmasını dilerim.”

Fotoğraf: Başbakan Tufan Erhürman facebook sayfası

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.