HP Hükümetten Çekildi

0
6821
Fotoğraf: Kudret Özersay facebook sayfası

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, HP’nin Hükümetten çekildiğini açıkladı

HP Genel Başkanı, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, Halkın Partisi’nin hükümetten çekildiğini açıkladı.

Özersay, “Bu akşamki toplantıda 55’e 4 şeklinde 4’lü koalisyonun devam etmemesi yönünde karar alındı. Memlekete hayırlı olsun” dedi.

Maliye Bakanlığı Tarafından Yapılan Arazi Kiralamaları Konusunda Çıkan Gerginlik Hükümeti Bitirdi

Özersay, yaşanan olaylardan dolayı hükümetin bir güven bunalımıyla karşı karşıya olduğunu ifade ederek, Maliye Bakanlığı’nın arazi kiralamaları yaptığını ve üstelik bundan Başbakan’ın dahi haberi olmadığını söyledi.

Kudret Özersay, “Halkın Partisi olarak her ne pahasına olursa olsun hükümette olalım demiyoruz. Gelinen nokta sineye çekilebilecek bir nokta değildir. HP bundan sonra bir koalisyonda yer alacak mı yoksa, muhalefette mi kalacak, bunu Parti Meclisi olarak oturup yeniden değerlendireceğiz” dedi.

Özersay, bu değerlendirme yapılırken HP olarak geçen 15 ay içinde ilk kez girdikleri koalisyon hükümetindeki tecrübeleri doğrultusunda davranacaklarını ve halkın menfaatlerinin göz önünde bulundurulacağını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.