DAÜ’lü Genç Gazeteci Adayları Jüri Karşısına Çıktı

0
6583
DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Bitirme Projesi Hazırlayan Öğrenciler

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Öğrencilerinin Hazırladığı Gazeteler Jüri Tarafından Değerlendirildi. Öğrencilerin Bitirme Projeleri Kapsamında Hazırladığı Gazeteler Arasında Tematik Konseptler de Yer Aldı

DAÜ İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Öğrencilerinin bitirme projesi kapsamında hazırladığı gazeteler, jüri tarafından değerlendirildi. DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nurten Kara’nın danışmanlığında hazırlanan gazeteler içerisinde, spor ve havacılık alanı ile, DAÜ özelinde tematik yapıda organize edilen konseptler de yer aldı. Bununla birlikte günlük gazete formatının yanı sıra, haftalık ve aylık yayın yapan formatlardaki gazeteler de görücüye çıktı.

Soldan sağa: Gazeddakıbrıs’tan Çağdaş Öğüç ve Hasan Yıkıcı, DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hanife Aliefendioğlu ve DAÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Metin Ersoy

Gazeddakıbrıs Gazeddapod Editörü Hasan Yıkıcı ile Podcaster Çağdaş Öğüç’ün de içerisinde bulunduğu jüri; DAÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Metin Ersoy, DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Bşk. Doç Dr. Nurten Kara ve DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hanife Aliefendioğlu’ndan oluştu.

Öğrencilerin gazeteleri hakkında sunumlarını da gerçekleştirdikleri organizasyona, jüri üyelerinin yanı sıra DAÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Yetin Arslan ve Dr. Engin Aluç da katıldı.

8 Gazete Mercek Altına Alındı

Jüri tarafından değerlendirilen 8 gazete, haberlerin seçimi, kullanılan dil, tasarım, objektiflik, çok seslilik, eleştirel bakış ve haberlerin sayfalara göre organizasyonu gibi bir çok parametre ile mercek altına alındı.

DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü 2018-2019 Bahar Dönemi Bitirme Projeleri

Değerlendirmeye tabi tutulan gazeteler içerisinde, Emre Erzin’in hazırlamış olduğu “Hürkuş” gazetesi havacılık alanında, Güray Kısa’nın “Holigan” gazetesi ile Vedat Marotlu’nun “Vedosport” gazetesi spor alanında, Burak Yalman’ın “Kampüsin” gazetesi ise, DAÜ özelinde haber yayını yapan tematik konseptler içerdi. Bunlara ek olarak Seren Kusetoğulları’nın Gazimağusa’nın sembolünden esinlendiği yerel gazetesi “Garga”, Derviş Barboros’un “Garmaşık”, Başak Güçlüer’in “Yeni Umut” ve Berker Ejder’in “Deprem” adlı gazeteleri de bitirme projeleri kapsamında jürinin eleğinden geçti.

DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü 2018-2019 Bahar Dönemi Bitirme Projeleri Jüri Değerlendirme Toplantısı

Organizasyon, jüri üyelerinin değerlendirmelerinin ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.