Okur Temsilcimize MEK’te Önemli Görev

0
6006

Medya Etik Kurulu (MEK) Üniversitelerin İletişim Fakülteleri’nde Görevli Akademisyenlerden Yeni Üyelerini Seçti. Gazetemiz Okur Temsilcisi ve DAÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Engin Aluç, MEK’in Yeni Yönetim Kurulunda Görev Aldı

MEK 28 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirdiği seçim ile Üniversitelerin İletişim Fakülteleri’nden gelen yeni temsilcilerini seçti. Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Hakan Karahasan ve Lefke Avrupa Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Heycan Erhürman’ın yerine, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi – Gazetemiz Okur Temsilcisi Dr. Engin Aluç ve Girne Amerikan Üniversitesi’nden Dr. Özen Çatal seçildiler. Aluç ve Çatal, 3 yıl boyunca MEK’te yönetim kurulu üyesi olarak bulunacaklar.

Yeni Üyelerle İlk Toplantı

Başkanlığını Bekir Azgın’ın, Başkan Yardımcılığı’nı ise Perihan Aziz’in yürüttüğü MEK’te Erdinç Gündüz ve Muazzez Seldağ da yönetim kurulu üyesi olarak görev alıyorlar. Kurul’un Barolar Birliği Temsilciliğini ise Avukat Nuray Necdet üstleniyor. Seçimden sonraki ilk toplantısını 11 Haziran 2019’da yeni üyeleriyle gerçekleştiren kurul, almış olduğu kararları ve basın açıklamalarını düzenli olarak internet sitesinden (www.medyaetikkurulu.org) paylaşıyor. Kıbrıs basınında işlenen etik ihlaller konusunda gelen şikayetleri düzenli olarak değerlendiren kurul üyeleri, şikayetleri e-posta yoluyla ve resmi yazı ile değerlendiriyor.

DAÜ Gündem ailesi olarak ise, yeni görevlerinde Okur Temsilcimiz Dr. Engin Aluç’a ve DAÜ İletişim Fakültesi mezunlarımızdan Dr. Özen Çatal’a başarılar diliyoruz.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.