Altın Karga Yeni Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu

0
3710

DAÜ Altın Karga Yeni Medya Ödülleri, 9 Temmuz 2021 Cuma akşamı, saat 20:00’de, DAÜ Deniz Tesisleri’nde yapılan görkemli törende açıklandı ve Altın Karga heykelcikleri sahipleri ile buluştu.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi tarafından organize edilen ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’in iletişim sponsorluğunu yaptığı Altın Karga Yeni Medya Ödülleri halk oylaması, 7 Haziran 2021 Pazartesi günü, saat 23:59’da sona erdi. Adaylar; DAÜ İletişim Fakültesi, Kuzey Kıbrıs Turkcell, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, Kıbrıs Türk Dış Basın Birliği ve Basın-Sen yetkilileri tarafından belirlendi ve 12 Mayıs 2021 tarihinde halk oylamasına çıkıldı.

45 Binin Üzerinde Oy Kullanıldı

Halk oylamasında 45 binin üzerinde oy kullanıldı. Bu yıl birincisi gerçekleştirilen, Altın Karga Yeni Medya Ödülleri’ni düzenleyen DAÜ İletişim Fakültesi’nin Dekanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu, ilgiden ve katılımdan çok memnun olduklarını dile getirdi. Prof. Dr. Çavuşoğlu, tüm kategorilerdeki adayların zaten kendi dallarında başarılı olduklarını ve halkın da bu başarıları takdir ettiğini gerçekleştirdikleri katılımla gösterdiğini ifade etti. Prof. Dr. Çavuşoğlu, hem aday olmayı kabul ederek bu güzel ve anlamlı sürece dahil olan yeni medya temsilcilerine, hem de ilk kez düzenlenen Altın Karga Yeni Medya Ödülleri’ne sahip çıkarak yoğun bir şekilde oy kullananlara teşekkür etti.

Altın Karga Ödülleri Sahiplerini Buldu

DAÜ Altın Karga Yeni Medya Ödülleri, 9 Temmuz 2021 Cuma akşamı, saat 20:00’de, DAÜ Deniz Tesisleri’nde yapılan  görkemli törende açıklandı ve Altın Karga ödülleri sahipleri ile buluştu. Tüm katılımcıların davet edildiği  törende, ayrıca kategori dışı olan “COVID-19 Ödülü”, “DAÜ’lü Ödülü” ve “Yeni Medyada En Popüler Kıbrıslı Türk Ünlü Ödülleri” de verildi.

Ödül töreninde olan bütün adaylara sertifika ve kazanlara ise Altın Karga heykelleri  takdim edildi.

10 kategoride işte kazananlar;

En İyi Çevrimiçi Video İçerik Üreticisi

Neydi Olacağı

En İyi Mobil Uygulama Kategorisi

Cep Basket

En İyi Çevrimiçi Blog Yazarı

Melis Berg

En İyi Gamer/Oyun Yayıncısı Kategorisi

Hulusi Tanil

En İyi Podcast Kategorisi

Garip Zamanlar
Kemal Baykallı-Sertaç Sonan- Evren İnançoğlu

En İyi Çevrimiçi Mizah Sayfası Kategorisi

Urban Cypriot

En İyi Sosyal Medya Fenomeni Kategorisi

Mehmet Ekin Vaiz

En İyi İnfluencer Kategorisi

Batu Özsusuzlu

En İyi Çevrimiçi TV Programı

Damla Dabiş ile Gün Başlarken

En İyi Çevrimiçi Karakter

Enişdem- Aygün Kencer

Ödül Gecesi için videoya bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Altın Karga Ödül Töreni – DAU TV