Türkiye’deki FIA ETCR Etkinliği Ertelendi

0
2362

Yerel yarış organizatörleri,  Discovery Sports Events ve FİA  tarafından belirlenen gereksinimleri yerine getirmediği için hafta sonu İstanbul Park pistinde gerçekleşmesi beklenen FIA ETCR etkinliği ertelendi.

Elektrikli otomobillerin kıyasıya mücadele ettiği uluslararası motor sporları organizasyonu FIA-ETCR, 6 Mayıs 2022 tarihinde Fransa’nın Pau şehrinde iki hafta sonra ikinci ayağı olan İstabul’da düzenlenmesi bekleniyordu, fakat Discovery Sports Events ve FIA’nın talepleri, belirlenen süre içerisinde yerel organizatörler tarafından yerine getirilmedi. Bunun üzerine  İstanbul Park pistinde yapılması planlanan yarış ertelendi.

Resmi açıklamaya göre: “FIA ETCR eTouring Otomobil Dünya Şampiyonası organizatörü Discovery Sports Events, FIA, TOSFED ve etkinlik organizatörü EMSO Sportif ile görüşerek 20-22 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Park’ta yapılması planlanan FIA ETCR Race Tr yarışının erteleneceğini doğruluyor. Yarışın bu tarihte gerçekleşmesi belirlenen etkinlik öncesi şartlar zamanında yerine getirilmedi. Discovery Sports Events, ilerleyen dönemde FIA, TOSFED ve EMSO Sportif’e Kasım ayındaki yeni tarihi bildirecek.”

Kıyasıya mücadele eden ekipler ise sonraki yarış için 11-12 Haziran’ı beklemek durumunda kalacak.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.