Şampiyon Melekler Takımı Kalplerde Yaşıyor

0
2699

KKTC’yi temsil edecekleri voleybol turnuvasına katılmak için gittikleri Adıyaman’da depremde hayatlarını kaybeden 6 veli, 5 öğretmen ve 12-14 yaşlarında 24 sporcu gençten oluşan Şampiyon Melekler Takımı kalplerimizde yaşıyor. Şampiyon Melekler için Kuzey Kıbrıs’ta anma ve anılarını yaşatma adına geçtiğimiz süreçte çeşitli faaliyetler düzenlendi.

Faaliyetler kapsamında Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu “Şampiyon Melekler Takımı Anı Bisiklet Sürüşü” düzenledi. Bisiklet sürüşü, Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi önünde başladı. Bisiklet sürüşüne katılan İskele ve Lefkoşa’dan ekipler ilk olarak Gazimağusa Namık Kemal Meydanı’nda toplandı. Bisiklet sürüşü Gazimağusa Türk Maarif Koleji önünde tamamlandı (Kaynak: Kıbrıs Gazetesi).

Fotoğraf: Kıbrıs Gazetesi

Yanı sıra, Voleybol Federasyonu’nun organizasyonuyla birer set gösteri maçı şeklinde yapılan “Şampiyon Melekler Anı Gecesi” ise Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımıyla Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Lala Mustafa Paşa Spor Salonu’nda düzenlendi. Organizasyona katılan sporcular “Şampiyon Melekler” tişörtleriyle sahada yer aldı.  11.Rauf Raif Denktaş kupasının finalistleri Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Vakıflar Spor takımlarının karşı karşıya geldiği tek setlik müsabakalar sonunda geleneksel turnuvanın şampiyonluk kupaları, Gazimağusa Türk Maarif Koleji’nin okul müzesine konulmak üzere Okul Müdürü Savaş Moral ve depremde iki evladını da kaybeden Okul Aile Birliği Başkanı Osman Akın’a takdim edildi (Kaynak: Havadis Gazetesi).

Fotoğraf: Havadis Gazetesi

Çatalköy-Esentepe Belediyesi ise, Gazimağusa Türk Maarif Koleji Şampiyon Melekler takımının anısını ölümsüzleştirmek amacıyla anı koruluğu oluşturdu. Belediyenin Hazreti Ömer Türbesi Rekreasyon alanı içinde oluşturulan koruluğa, ölümsüzlük ağacı olarak bilinen 35 adet zeytin ağacı dikilerek her bir ağaca şampiyon meleklerin isim tabelaları asıldı. Zeytin ağaçlarına tabelalar, şampiyonluk maçında Gazimağusa Türk Maarif Koleji Kız Voleybol takımına elenen Esentepe Ortaokulu Kız Voleybol Takımı sporcuları, belediye meclis üyeleri ve muhtarlar tarafından asıldı (Kaynak: Yenidüzen Gazetesi).

Fotoğraf: Kıbrıs Postası

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.