An İtibariyle Trafiğe Kapalı Olan Yollar Açıklandı

0
6250
Fotoğraf: https://www.voiceoftheisland.com/dikkat-dereboyunda-bu-yollar-trafige-kapali-olacak/141760/

KKTC Polis Genel Müdürlüğü Yaptığı Açıklama da An İtibariyle Trafiğe Kapalı Olan Yolları Açıkladı

KKTC Polis Genel Müdürlüğü Facebook sayfasında yer alan açıklamaya göre aşırı yağışlardan kaynaklanan etkiyle an itibariyle trafiğe kapalı olan yollarla ilgili detaylar verildi. Açıklamada mecbur kalmadıkça sürücülerin trafiğe çıkmamaları da belirtildi.

An İtibariyle Trafiğe Kapalı Yollar

KKTC Polis Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklamada an itibariyle trafiğe kapalı olan yollar, ve uyarılar şu şekilde yer aldı:

“1. Lefkoşa Gazimağusa Anayolunun, Gazimağusa gidiş istikametine göre Haspolat çemberi ile Dağyolu Çemberi arasında kalan kısmı trafik akışına kapalı bulunmaktadır. İki nokta arasındaki ulaşım, Gazimağusa geliş yönündeki çift şeritli yol üzerinden gidiş ve geliş olarak verilmektedir.
2. Girne – Lekoşa Anayolu, Girne’den geliş yönünde Boğazköy kavşağı ile Gönyeli Çemberi arası trafik akışına kapalı bulunmaktadır. Girne’den Lefkoşa yönüne giden sürücüler için ulaşım Boğazköy – Gönyeli Anayolu üzerinden sağlanmaktadır.
3. Boğazköy – Dikmen Anayolu su taşkını nedeniyle trafik akışına kapatılmıştır. Ulaşım Dikmen – Lefkoşa Anayolu üzerinden sağlanmaktadır.
4. Taşkent köy içinden, Taşkent Piknik alanına giden yol ve bu yolun devamı olan Bufavento Kalesine giden dağ yolu taş ve toprak kayması nedeniyle trafik akışına kapalı bulunmaktadır.

Ayrıca, trafikte olacak sürücülerin yollarda oluşan su birikintileri nedeniyle yavaş ve dikkatli seyretmelerini, trafik işaret ve işaretçilerine muhakkak surette uymalarını ve polis tarafından kapatılan noktalardan ileriye kesinlikle gitmemelerini şiddetle tavsiye ederiz. Dağlık bölgelerde seyahat edecek sürücülerin, olası taş ve toprak kayması, oluşması muhtemel sis ve yağış anında görüş mesafesinin azalmasını dikkate alınarak yavaş ve dikkatli seyretmelerini önemle rica ederiz.”

 

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.