Meteoroloji Dairesinden Uyarı: Sağanak Yağışların Devam Etmesi Bekleniyor

0
6335
Fotoğraf: https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/meteorolojiden-son-dakika-hava-durumu-aciklamasi-yagisli-hava-geri-donuyor-3390034/

KKTC Meteoroloji Dairesi Yaptığı Son Uyarıda Sağanak Yağışların Yarın Gece Yarısına Kadar Süreceğini Bildirdi

Yurdu etkisi altına alan son yağışlar sebebiyle bir çok yol su altında kalırken bazı evleri de su bastı. Sivil savunma ekipleri mahsur kalan insanlar ve arabalar için kurtarma çalışmaları yaparken, Başbakan Tufan Erhürman, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Bayındırlık ve Ulaştırma  Bakanı Tolga Atakan ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali olumsuz hava koşullarından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu.

KKTC Meteoroloji Dairesi’nden yapılan son duyuru da ise, yurdu etkisi altına alan sağanak yağışların Pazar gece yarısına kadar kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olarak devam edeceği bildirildi.

KKTC Meteoroloji Dairesi’nin duyurusunda şöyle denildi:

“Yapılan son meteorolojik değerlendirme ve analizler sonucunda bölgemizde etkili olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (31/03/2019) gece yarısına kadar kuvvetli (21-50 km/m2) yer yer çok kuvvetli (51-75 km/m2) olarak devam etmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları tavsiye edilir.”

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.