Başbakan Erhürman Gelişmeleri Değerlendirdi

0
5777
http://www.brtk.net/sicak-gelisme-basbakandan-ilk-aciklama/

CTP Genel Başkanı Başbakan Tufan Erhürman, gelişmelere göre gerekirse hükümet ortakları ile yarın bir araya gelebileceklerini söyledi

Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ın istifası üzerine CTP MYK toplantısının ardından gelişmeleri değerlendiren Başbakan Tufan Erhürman, “Sedar Denktaş istifasını bana verdi, konuyla ilgili kendisi yarın açıklama yapacağı için bu aşamada ben bir şey söyleyemem” dedi.

Başbakan, ülke olarak ciddi bir ekonomik kriz döneminden geçildiğine işaret ederek, bugüne kadar hükümet olarak hep sorumluluk duygusu ile heraket ettiklerini söyledi.

MYK toplantısında gelinen durumu değerlendirdiklerini ve yarın da CTP Parti Meclisi’nin toplanarak durumu değerlendireceğini söyleyen Başbakan Tufan Erhürman, bundan sonra da yine aynı sorumluluk duygusu ile devam edeceklerine vurgu yaptı.

Erhürman bir soru üzerine, Sedar Denktaş’ın istifa mektubunu Başbakan olarak kendisine ilettiğini ve HP MYK toplantısı öncesinde bu istifa mektubunun bir örneğini HP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay’a ilettiğini açıkladı.

Erhürman, istifa ile ilgili olarak bir diğer hükümet ortağı TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’e de telefon ile bilgi verdiğini açıkladı.

Başbakan, ”Serdar Bey istifasını bana iletti. Kendisi yarın konuyla ilgili açıklama yapacağını söyledi. Benim bir şey söylemem gerekmez. Gelişmeleri hep birlikte izleyeceğiz.” dedi.

“Hep birlikte değerlendirme sonrası yolumuzu çizeceğiz” diyen Başbakan Erhürman, gerekmesi halinde yarın hükümet ortakları ile bir araya gelebileceklerini ancak, şu an için programlanmış bir görüşmelerinin olmadığını da sözlerine ekledi.