DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, “Yerli Malları Haftası” Kapsamında Mağusa Markalarını Tanıttı

0
2979

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü bünyesi altında, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Anıl Kemal Kaya danışmanlığında ve Araştırma Görevlisi Mürüde Özen koordinatörlüğünde yıllardır faaliyet gösteren Genesis Ajans anlamlı bir etkinliğe daha imza attı.

Yerli  Malları Haftası kapsamında, 15 Aralık 2021 Çarşamba günü DAÜ İletişim Fakültesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, çok sayıda yerli ürün tanıtıldı. Etkinlik kapsamında, Kıbrıs’a özgü yerli ürünlerin tanıtımı için kurulan standlarda, Minder, Ekor, Zorlu Gıda, Oza Kahve, Ateş Kuruyemiş gibi yerli üretim markalar sponsor olarak etkinliğe destek verdi. DAÜ’lü öğrencilerin yerel ürünleri tadarak, ürünlerle ilgili bilgiler edindikleri etkinlikte, tamamı yerli en çok ilgi gören ürünler; çitlenbikli peksemet, hellim, kahve, sini katmeri, karışık lüks çerez ve çakıstes oldu.

Etkinliğe bizzat katılan Oza Kahve Direktörü Ergün Oza, böyle bir etkinlikte yer almaktan büyük keyif aldıklarını, kötü hava şartlarına rağmen çok güzel bir etkinlik olduğunu ve böyle etkinlikleri Oza Kahve olarak her zaman desteklediklerini belirtti.

Zorlu Gıda Direktörü Atakan Zorlu ise, yerli markaların bilinirliğinin artması için böylesi etkinliklerin önemli olduğunu, daha sonra yapılacak olan bu tür etkinliklerde işbirliğine açık olduklarını belirterek bu girişim için DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’ne teşekkür etti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu, Kıbrıs Türk ürünlerinin tanıtılmasının önemine dikkat çekerek, yerli markalarımızla iletişimin tüm alanlarında işbirliği içinde olunması gerektiğini ve bu karşılıklı desteğin, dayanışmanın önümüzdeki süreçte de artarak devam edeceğini vurguladı.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Anıl Kemal Kaya ise, DAÜ’lü öğrencilerin yerli ürünlerle tanıştırılmasının önemli olduğunu, ancak pandemi nedeniyle Mağusa markaları ile limitlenen etkinliğin ilerleyen günlerde ada genelindeki tüm yerli markaları da içerecek şekilde düzenleneceğinin müjdesini verdi.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.