Seslendirme Sanatçısı Pelin Turancı İle Sinemada Seslendirme Semineri

0
3390

Doğu Akdeniz Üniversite’si Sinema ve Televizyon Bölümü’nün organize ettiği “Sinemada Seslendirme” seminerini tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı olan Pelin Turancı gerçekleştirdi.

Sunuşunda seslendirme tekniklerini, oluşum süreci ve kendi deneyimlerinden bahseden Pelin Turancı bilgilendirici ve eğlenceli bir seminer gerçekleştirdi. Seminerde seslendirme hakkındaki deneyimlerini aktarmak dışında öğrencilerle yaptığı uygulamalı çalışmalarla etkileşimli bir sunuç gerçekleştirdi.

 

Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Prof.Dr. Bahire Özad, iletişim fakültesi hocalarının ve öğrencilerin katılım gösterdiği seminerin sonunda katılımından dolayı Pelin Turancı’ya teşekkür plaketi takdim edildi.

Pelin Turancı Kimdir?

İstanbul’da sanat yaşamını sürdüren Pelin Turancı, özel bir tiyatro olan “Ak’la Kara”nın hem oyuncusu hem de Genel Koordinatörü olarak görev yapıyor. Turancı, aynı zamanda Ak’la Kara International Dubbing Studios’un dublaj sanatçısı olarak çalışmakta ve 25 yıldır oyunculuk, 12 yıldır da seslendirme (dublaj) sanatçılığı yapmaktadır.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.